Haber: Yeni Opel Astra, boy ölçüsünü Almanlar ve Türklerden aldı.

opelastraspy

Opel mühendisleri, Avrupa’nın en uzunu Almanlar ile en kısası Türklerin boylarına göre, en çok satan modeli Astra’nın iç mekânını tasarladı
Opel’in kompakt sınıfta yer alan modeli Astra’nın dördüncü nesli yollara çıkmaya hazırlanıyor. Yeni Astra, Kasım’da ön satış yöntemiyle Türk otomobil severlerin beğenisine sunulacak. Opel Türkiye, Kasım’da kaporasını yatırıp sipariş veren müşterisine yeni Astra’yı Ocak ayı başında ilan ettiği fiyattan teslim edecek. Yani fiyat garantisi uygulayacak.

ERGONOMİK TASARIM
Opel’in Insignia ile başlayan tasarım dili yeni Astra’da da kendini gösteriyor. Yeni Astra, sportif bir görünüme kavuşmuş. Mevcut modele göre 170 mm daha uzun olan yeni Astra’nın toplam uzunluğu 4.420 mm’ye, dingil mesafesi ise 71 mm artışla 2685 mm’ye çıkmış. Aracın özellikle iç mekanında sürücü ve yolcuların ihtiyaçları düşünülerek önemli iyileştirmeler yapılmış. Opel, yeni Astra’yı tasarlarken ilginç yöntemlere başvurmuş. Sürücünün en iyi sürüş pozisyonunu ayarlayabilmesi için aralarında Türklerin de bulunduğu Avrupa ülkelerindeki sürücülerin boyları araştırılmış. Yapılan araştırma sonucunda insanların boylarının her 10 yılda 1 santimetre uzadıkları tespit edilmiş. Bu yüzden Opel Astra’nın iç mekanı yaklaşık 15 yıl sonrası öngörülerek, tasarlanmış. Opel tasarımcıları yeni Astra’nın iç mekânını tasarlarken bir başka farklı yöntem daha denemişler. 400’den fazla tüketiciye danışarak, en çok kullandıkları 20 eşyayı belirlemişler. Bu eşyaları saklayabilecekleri bir iç mekân için çalışmışlar. Böylece ön konsolde, kapı içlerinde, orta konsolde yeni eşya ve içecek gözleri tasarlanmış.

Yorum bırakın

Henüz yorum yapılmamış.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

  • ana sponsorumuz

    .
  • HOLLAND SHIELDING SYSTEMS – FARADAY KAFESİ VE SAĞIR ODA UYGULAMALARI

    .