Opel’in 2010 için iki büyük kozu var

Özcan Keklik, uzun yıllar General Motors şemsiyesi altında üç markanın direktörlüğünü yaptıktan sonra 2010 yılından itibaren bütün enerjisiyle Opel’e konsantre olacak. Almanya’da Opel’in merkezi Rüsselsheim’da edindiği deneyimlerin ardından Türkiye’de görevini sürdüren Özcan Keklik ile bundan sonraki planlarını konuştuk.

Özcan Keklik, 2010 yılının 2009 yılı kadar zorlu geçeceğini ve toplam pazarın 2010 yılında yüzde 25 dolaylarında bir gerileme göstereceğini anlattı. Marka olarak kısa vadeli adımlar yerine orta ve uzun vadede Türkiye pazarında güçlü olmak istediklerini söyleyen Keklik, “Vergi ve hurda indirimi gibi kısa süreli çözümlerden çok kalıcı tedbirler ve teşvikler düzenlenmesi daha önemli. Hurda indiriminin geçici bir süre değil, sürekli bir uygulama olarak belli esaslara dayalı olacak şekilde yürürlüğe girmesi ve kalıcılık arz eden kısa adımların atılması sektörümüz için hayati önem taşımakta” diye konuştu.

Keklik, hurda indirimini sadece üreticiler ve tüketiciler açısından avantaj getiren bir durum gibi görmemek gerektiğini karbondioksit salınımında sağlanacak düşüşle çevrenin korunması açısından da önemli bir adım atılmış olacağını ifade etti.

Keklik, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde 25’ten fazla ödül alan Insignia’nın Türkiye’ye geldiği günden bu yana büyük ilgi gördüğünü, 3 bin 500 adetlik satış başarısının da bunun bir göstergesi olduğunu vurguladı. Özcan Keklik, “Eğer yeterli araç bulabilseydik 5 binli rakamlara rahatlıkla ulaşabilirdik” diye konuştu. Keklik’in sözünü ettiği Insignia’nın pazarda en çok tercih edilen motor seçeneği olan 1.6 litre, 180 beygir sınıfının en güçlü motoru unvanına sahip.

2010’da Astra rüzgarı

Opel Genel Müdürü Özcan Keklik’e göre Opel Astra 2010’da büyük başarı elde edecek. Euro NCAP’ten 5 yıldız alan ve güvenlikte bir referans olma özelliğine sahip olan araç yenilikçi tasarımıyla da sınıfı içinde etkili bir konuma sahip olacak. Bu aydan itibaren satışa sunulan Astra’nın farklı motor seçenekleri 2010 yılında tüketicilerle buluşacak.

Yeni Astra Hatchback’in 100 beygir gücündeki 1.4 litrelik modeli gelecek ay Türkiye’ye gelecek. 115 ve 180 beygir güçlerindeki 1.6 litrelik otomatik Astra modelleri ise mart ayında ithal edilecek. 95 beygir gücündeki 1.3 litrelik CDTi dizel motorlu modelimiz de Mayıs 2010’dan itibaren satışa sunulmuş olacak.

Yeni Meriva’nın dünya prömiyeri 4 Mart 2010’da Cenevre’de yapılacak ve otomobil bu yılın sonuna doğru Türkiye’ye ithal edilecek.

Hakan Çelik -Posta

Yorum bırakın

Henüz yorum yapılmamış.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

  • ana sponsorumuz

    .
  • HOLLAND SHIELDING SYSTEMS – FARADAY KAFESİ VE SAĞIR ODA UYGULAMALARI

    .