Evet bu etkileyici bir tasarım ama; yenilikçi teknoloji ile birlikte…

2009’da satışa sunulduğundan bu yana, övgü dolu yorumlar ve bir çok ödül alan Opel İnsignia sadece tasarım uzmanlarını ve teknoloji düşkünlerini etkilemekle kalmadı, kısa sürede çok beğenilen ve çok satan bir modele dönüştü.

Sadece 11 ay içinde 150.000’i aşkın Insignia otomobil sipariş edildi.

Sadece bir yıldan kısa bir süre içinde Opel Insignia Avrupa’nın 11 farklı ülkesindeki gruplar, uzman toplulukları ve tüketiciler tarafından – 2009 Avrupa’nın En İyi Otomobili ödülü ile başlayarak – 23 ödül ve unvana layık görülmüştü. İngiltere, Danimarka ve Slovenya’da En İyi Yönetici Otomobili, İrlanda’da En İyi Aile Otomobili ve Avusturya ve Portekiz’de filo müşterileri için en iyi otomobil seçilmişti. Bütün bu ödüllerin meyvelerinin toplanmasıyla, Opel sadece 11 ay içinde 150.000 aşkın Insignia siparişi almış.

Bu göz alıcı başarı büyük oranda Insignia ile tanıtılan ve şu anda yeni nesil Astra’nın satışa sunulması ile kompakt sınıfa da taşınan “Heykeltıraşın Dokunuşuyla Alman hassasiyetinin buluşmasını simgeleyen” kavrayışından oluşan yeni tasarım diline bağlı kalınmış. Insignia aynı zamanda – yeni nesil AFL+ farlar, Opel Eye ön kamera, FlexRide şasi ve ergonomik koltuklar gibi – hem ödül verenleri hem de müşterileri etkileyen bir dizi teknolojik yenilik içermekte.

23 ülkenin 59 uzman gazetecisinden oluşan uluslararası bir topluluk, Insigna’ya otomobil markaları tarafından alınması en çok arzu edilen ödüllerden biri olan “Avrupa’da Yılın Otomobili” ödülünü verdi. Bu kararları ile ödülü verenler Insignia’nın Opel markasının tarihinde bir kilometre taşı olarak oynadığı rolün altını çizmiş oldular.

“Jüri üyelerinin pek çoğu aracın görünüşünü ve göz alıcı tasarımını övdüler. Ancak, D segmenti orta boyut sınıfındaki bu yeni otomobil sadece şıklık ve tarz dışında özellikler de sunuyor” deniyordu. Tasarım, güvenlik, teknoloji, yol tutuşu ve performans kategorilerindeki üstün performansı sayesinde, Insignia bu unvanı kazanırken 37 rakibinin önünde yer alıyordu.

Bu sadece başlangıçtı. Opel’in yeni tasarım dili, “kırmızı nokta tasarım ödülü” ve “Auto Bild Tasarım Ödülü” dahil olmak üzere arka arkaya ödülleri topluyordu. Opel Tasarım bölümü başkanı Mark Adams “DESIGNBEST 2009” ödülüne layık görülmüştür. Bu ödüller uzmanlardan oluşan çevre içinde en çok saygı gören ödüller arasında yer almaktadır. Romen Auto Mondial dergisi de Insignia’nın aerodinamik verimliliğinden etkilenmişti.

İki ayrı İngiliz grup Insignia’yı “Yılın En İyi Yönetici Otomobili” seçti. Danimarkalılar Insignia ecoFLEX modelini ve 100 km’de 5,2 litre yakıt tüketimine sahip olmasını beğendiler. Sports Tourer Polonyalı uzmanlardan oluşan bir grubu etkiledi. Bu ödüller ve alınan diğer ödüller Insignia’nın tüm modellerinin hem özel otomobil hem de filo aracı olarak başarılı olduğu olgusunun altını çizmektedir.

Aynı zamanda, jüri üyeleri ve uzmanlar Opel tasarımcılarının ve mühendislerinin Insignia’ya ekledikleri en yeni teknolojileri de dikkate aldılar. Trafik işaretlerinin tanınması ve şeritten ayrılma uyarısı özelliklerine sahip yenilikçi bir ön kamera sistemi olan Opel Eye, Avrupa’nın teknoloji, spor ve yaşam tarzına yönelik ürünlerde en büyük yarışmasında bir Plus X Ödülü aldı. Jüri Opel Eye ön kamera sisteminden o kadar etkilendi ki, “Yenilikçilikte kalite belgesi” ödülünü verdi.

Insignia’nın Araç Serisi Yöneticisi Andreas Haefele de ürün geliştirme, tasarım ve üretim becerilerini “yeni Insignia’yı rakiplerinden müşteri çalacak bir otomobil” haline getirecek şekilde bir araya getirdiği için Automotive News tarafından “2009 Eurostar” ödülüne layık görüldü.

Opel Insignia’nın Bugüne Kadar Aldığı Ödüller

Ödül Ülke Organizatör
Avrupa’da Yılın Otomobili Avrupa Avrupa COTY Jürisi
DESIGNBEST 2009 (Mark Adams) Avrupa AUTOBEST
Kırmızı nokta tasarım ödülü Almanya Kırmızı nokta
Auto der Vernunft Almanya Super Illu/ Guter Rat
Auto Bild Tasarım Ödülü Almanya Auto Bild
Gelber Engel Almanya ADAC
Gelber Engel (1., sedan) Almanya ADAC
Yılın Filo Otomobili Avusturya Der Firmenwagen
Klaxon Ödülü Rusya Klaxon
CROAUTO Croatian Yılın Otomobili Hırvatistan Auto Klub
Auto Vot Romanya Automarket
En İyi Otomobil Romanya Auto Motor si Sport
Aurel Persu Romanya Auto Mondial
2009 Yılın En İyi İş Otomobili Slovenya Finance
2009 Yılın Filo Otomobili Portekiz LeasePlan
Yılın Aile Otomobili İrlanda New Car Magazine & Car Buyers Guide
Yılın En İyi Yönetici Otomobili İngiltere Topgear.com
Editör’ün Seçimi Ödülü İngiltere Fleet World
Yılın En İyi Yönetici Otomobili İngiltere Fleet Magazine
Yılın En İyi Şirket Otomobili Danimarka Otomotiv gazetesi ve Danimarkalı organizasyon
Auto Bild Tasarım Ödülü Polonya Auto Swiat
Yılın Test Otomobili Macaristan Az Auto ve Inforadio
EUROSTAR 2009 (Andreas Haefele) Avrupa Automotive News
Reklamlar

Yorum bırakın

Henüz yorum yapılmamış.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

  • ana sponsorumuz

    .
  • HOLLAND SHIELDING SYSTEMS – FARADAY KAFESİ VE SAĞIR ODA UYGULAMALARI

    .