Opel, Eisenach fabrikasına yatırım kararı aldı

Opel, Almanya’daki Eisenach fabrikasına yatırım yaparak burada yeni bir model üretmeye başlayacak.

Opel Avrupa Başkanı Nick Reilly, Opel ürün yelpazesine yeni ve önemli bir katılımın gerçekleşeceğini, Corsa’nın alt segmentinde (A segmenti) yepyeni bir Opel modelinin Eisenach’da üretilmeye başlanacağını ve bu sayede Eisenach’taki istihdamın önümüzdeki yıllara da uzanarak güvence altına alındığını duyurdu.

Opel’in büyüme stratejisi dahilindeki çok önemli kilometre taşlarından biri olan bu açıklama, geçtiğimiz yedi gün içerisinde Opel’in açıkladığı yatırım taahhütlerinin üçüncüsü. Opel, 15 Eylül tarihinde, Keiserslautern Üretim Tesisi’ni montaj üretim merkezi olarak daha da güçlendireceğini ve lokal motor üretimini genişleteceğini duyurmuştu. 21 Eylül’de yapılan açıklamada ise Macaristan’daki Szentgotthard Motor Üretim Tesisi’nde 500 milyon Euro’luk yatırım yapılacağı duyurulmuştu. Opel, Szentgotthard’da, Euro 6 emisyon standartlarını sağlayacak üç yeni motorun üretimine başlayacak, benzinli motorlara direkt enjeksiyon adaptasyonunu gerçekleştirecek, düşük güç/ağırlık oranı, yumuşak vites geçişi ve düşük yakıt sarfiyatı ile üşük karbondioksit salınımını sağlayacak teknolojileri üretecek yeni bir üretim tesisi kuracak.
Üçüncü yatırım kararına göre ise, Eisenach’da A segmentinde bir araç üretilecek. Bu yeni araç Eisenach’taki montaj bandına dahil olduğunda, İspanya’daki Zaragosa üretim tesisi ilave Corsa üretme şansına sahip olacak. Sonuç olarak her iki üretim tesisi de mevcut seviyelerini aşan adetlerde üretim yapabilecekler. Öte yandan ileriki tarihlerde, “0” emisyonlu elektrikli modellerin de bu tesislerde üretilmesi söz konusu olacak.

Reklamlar

Yorum bırakın

Henüz yorum yapılmamış.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

  • ana sponsorumuz

    .
  • HOLLAND SHIELDING SYSTEMS – FARADAY KAFESİ VE SAĞIR ODA UYGULAMALARI

    .